ART / Lithographs / Litograph in colors 14797376
nr 1479 7376
Pelle Ã…berg
(1909-1964), Sverige
Pelle Ã…berg (1909-1964), Sweden. "Aperitif". Signerad i tryck, numbered 11/55, intygas av Aina Ã…berg, unframed. Litograph in colors, Image dimensions: 23, 5x23, 5 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, "Aperitif". Signerad i tryck, numrerad 11/55, intygas av Aina Åberg, oramat löst blad. Färglitografi, bildmått: 23,5x23,5 cm
Pelle Ã…berg, born 1909 in Stockholm, dead 1964, Swedish painter, draughtsman and graphic artist.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday July 18 2022
at 20:09:14
- Bid history
Time
Bidder
Bid
300 kr
350 kr (Robot)
400 kr
450 kr (Robot)
500 kr
600 kr (Robot)
700 kr
- Artist/Designer
Pelle Ã…berg
Read more about Pelle Ã…berg